0
kapak
 1. 1 Park Hotel / Singapur


 2. 2 Sri Ranganathaswamy Tapınağı, Trichy, Tamil Nadu, Hindistan


  Srirangam'daki Thiruvaranga Tirupati olarak da bilinen Ranganathaswamy Tapınağı, Chennai'nin 325 kilometre güneybatısında, Tiruchirappalli şehrinin yaklaşık 12 kilometre kuzeyinde yer alıyor.

 3. 3 Haydar Aliyev Merkezi, Bakü, Azerbaycan


  Azerbaycan’ın en önemli yapılarından biri olarak gösterilen Haydar Aliyev Kültür Merkezi, 2007’de düzenlenen bir yarışmanın sonucunda Zaha Hadid tarafından tasarlandı. Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından yaptırılan bu eser, modern, sıradışı ve futuristik mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımının da bir sembolü olarak görülmektedir. 

 4. 4 Notre-Dame de la Garde, Marsilya, Fransa


  Notre-Dame de la Garde, Fransa'nın Marsilya kentindeki Katolik bir bazilikadır ve şehrin en tanınmış sembolüdür.

 5. 5 Emevî Camii, Şam, Suriye


  Emevi Camii, Şam Ulu Cami olarak da bilinen yapı, Şam'ın eski şehir kısmında yer alır ve dünyanın en büyük ve en eski camilerinden biridir.

  634 yılında, Şam'ın Araplar tarafından alınmasından sonra, Roma İmparatoru I. Konstantin zamanından beri Vaftizci Yahya'ya adanmış Hıristiyan bazilika, Ebu Ubeyde bin Cerrah'ın gözetimi altında 635 yılında yapıya eklemelerle camiye çevrilmiştir. Yetmiş yıl boyunca aynı yapı hem kilise hem de cami olarak iki dinin ibadethanesi olmuş; Müslüman nüfusun zaman içinde artması sonucu tamamı camiye çevrilmiştir.

 6. 6 Ryugyong Oteli, Kuzey Kore


  Ryugyong Oteli, isminden de anlaşılacağı gibi otel olarak kullanılması tasarlanan betonarme bir gökdelendir. Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'ın Potong-gang bölgesinde bulunur. Binanın ismi başkentin eski isimlerinden biridir. Söğütlerin başkenti anlamına gelir.

 7. 7 L'arbre Blanc , Montpellier


  Montpellier’in üniversite kütüphanesinin yakınındaki Lez Nehri kıyısındaki yeni mimari ikonu “L’Arbre Blanc”, 56 metre ile şehrin üzerinde yükseliyor. Şehrin tüm sakinleri ve ziyaretçileri Montpellier'in eşsiz manzaralarının keyfini çıkarabilir.

 8. 8 Salvatorkirche, Duisburg, Almanya


  Salvator Kilisesi, Duisburg'daki eski şehir kilisesidir ve Alt-Duisburg Protestan Bölgesi'ne aittir. 14. yüzyıldan beri eski bir Pfalz kilisesi yerine Duisburg kale meydanına inşa edilmiştir. Wesel'deki Willibrordi Katedrali ile birlikte, kilise sağ Alt Ren Nehri üzerindeki en önemli geç Gotik kilise binalarından biridir.

 9. 9 Jewel - Gold Coast, Avustralya


  Jewel - Gold Coast Avustralya'da lüx bir hoteldir. Jewelgc

 10. 10 Guangzhou Circle, Guangzhou, China


  Guangzhou Circle, Çin'in Guangzhou şehrinde, İnci Nehri kıyısında yapılmış ve kentin simge yapılarından bir binadır. Hongda Xingye Group şirketinin yönetim merkezi ve Guangdong Plastik Borsasının merkezidir. Dünyanın en büyük ham plastik değişim merkezi olan binanın yıllık işlem hacmi 25 milyon eurodan fazladır.

 11. 11 Nord L / B ofis binası, Hannover, Almanya


  Nord LB binası, Almanya’nın en büyük bankalarından birinin adını taşır. Hannover’da yer alan yapı, 1997 ile 2002 yılları arasında yapılmıştır. Tamamen camdan imâl edilen cephesi ve modern mimarisi ile dünyanın en ilginç binaları arasında gösterilen yapı, içerisindeki kafeler, restoranlar ve yaşam alanları ile bir banka binasından çok daha fazlasına sahiptir.

 12. 12 Sky tree, Tokyo, Japonya


  Tokyo Skytree, şu anda Japonya'nın en yüksek ve dünyada Burç Khalifa'dan sonra en yüksek 2. kulesidir. 634 m yüksekliktedir. Geceleri LED ışıklarla aydınlatılmaktadır.

 13. 13 Masterpiece, New York, USA


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş o zaman!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Mizah
Özel mizah yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı