0
buenos aires 2437858 1280

Arjantin’in en büyük şehri ve başkenti olan Buenos Aires, aynı zamanda Güney Amerika’nın Greater Sao Paulo’dan sonraki en büyük şehridir. Modern, dinamik ve göz alıcı güzelliklere sahip, Güney Amerika’nın incisi olarak kabul gören bu şehrin halkının kibarlığı, kültürüne bağlılığı, tango aşkı, bitmeyen kahve sohbetleri, gece hayatı ve kuşkusuz futboluyla ülkeye gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.

Buenos Aires’te İtalyan, Fransız ve İspanyol etkileri bulunan mimari yapılar dikkat çekmektedir. Ayrıca şehirde geniş caddeler, köşkler, yeşil alanlar, kiliseler, modern gökdelenler ve yüzlerce heykel hem modern hem de tarihi bir şehrin etkilerini yansıtır.

edgardo ibarra a7pfriU3RPc unsplash 1
by Edgardo Ibarra / Unsplash

Gezilecek Yerler

Plaza de Mayo: 16. yüzyıldan beri var olan Plaza de Mayo’nun bulunduğu meydan Buenos Aires’in en büyük meydanıdır. Plaza de Mayo, 25 Mayıs 1910 yılından itibaren politik bir merkez olarak kullanılmaktadır.

Cabildo: 1580 yılında yapılan bina ilk hükümet binası olarak kullanılmıştır. Şu an müze olarak kullanılan binanın kendi dilindeki ismi "Museo Historico Nacional del Cabildo y la Revolucion de Mayo"dur. Salı-Cuma günleri 12.30-19.00, Pazar günleri ise 15.00-19.00 saatleri arasında açıktır.

Recoleta Cemetery: Gezilecek yerler arasında mezarlık görmek çoğu turistin hoşuna gitmeyecekmiş gibi gelse de Buenos Aires’te bulunan bu mezarlığı görmeden gitmemek gerekir. 1822 yılında kurulan mezarlık bilinen mezarlıkların aksi bir yapıya sahiptir.

May Avenue: Tasarlandığı 19. yüzyıldan itibaren politik mitinglerin yapıldığı bir meydan olmuştur. Görkemli binaların, aslan heykellerinin ve kubbelerin olduğu büyük bir meydandır.

Teatro Colon: Buenos Aires’teki ana tiyatro salonu olan Columbus Teathre dünyadaki en iyi 5 konser mekanı içerisindedir.

Cafe Tortoni: 1858 yılından itibaren hizmet vermekte olan Café Tortoni, Buenos Aires’in en ünlü kafesidir. Kafede şehrin önemli tarihi anlarının gösterimi yapılmaktadır. Akşam saatlerinde tango ve caz müzikleri çalınır.

nestor barbitta i3A KjB1Io unsplash
by Edgardo Ibarra / Unsplash

Recolata Cultural Center: 1732 yılında yapılan bina daha önceleri Basilica del Pilar manastırına bağlıydı. Şu an 25 oditoryuma sahip bir kültür merkezidir. Farklı sergilerde resimler, heykeller ve fotoğraflar barındırır.

La Boca: Rengarenk evleri ve sadece yayalara açık sokaklarıyla La Boca, Buenos Aires’te turistlerin ziyaret ettikleri en popular yerlerin ilk sıralarında yer alır.

Obelisk: 67 metre yüksekliğe sahip bu dikilitaş, Arjantin mimarı tarafından 1937 yılında tasarlanmıştır.

La Bombonera: 49,000 kişilik kapasiteye sahip,  içerisinde Boca müzesinin de yer aldığı, büyük konser etkinliklerinin ve şovların gerçekleştirildiği bir stadyumdur.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş o zaman!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Mizah
Özel mizah yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı