0
daniel romero DPC8oN2IMcY unsplash

Çoğu zaman, insanlar küçük harcamaları hafife alırlar. Bu nedenle, tasarruf sağlamaya çalışırken, belirli türden harcamaları kesmemiz gerektiğini düşünürüz. Aslında yapmamız gereken tek şey alışkanlıklarımızı analiz ederek daha ucuz alternatifler bulmaya çalışmak. Ve bazen bu, para biriktirmekten çok daha iyi bir fikir olabilir.

İşte ucuz ve önemsiz görünen, ancak yavaş ama emin adımlarla bizi paradan mahrum bırakacak harcamaların listesi..

 1. 1 Sıvı Sabun


  Pek çok insan sabun kalıplarına karşı sıvı sabunu tercih eder. Ancak sıvı sabuna daha fazla ödeme yapmak için nesnel bir neden yoktur. Cildi çok kuru yapmayan pek çok kalıp sabun vardır ve kalıp sabunların bakteriler için üreme alanı olabileceğine dair hiçbir kanıt yoktur. Kalıp sabun satın almak çok daha ucuzdur, bu nedenle tasarruf etmek için daha iyi bir seçenektir.

 2. 2 Makyaj Temizleme Pamuğu


  Genellikle, makyajı temizlemek için birden fazla pamuk gerekir, bu yüzden çok hızlı bir şekilde paketleri bitirirsiniz, böylece birkaç haftada yenilerini almanız gerekir. Ancak artık her gün kullanabileceğiniz makyaj pamukları gibi daha iyi bir seçenek var. Bambu veya mikrofiber olabilirler ve her kullanımdan sonra yıkayabilirsiniz.

 3. 3 Özel Günler İçin Elbiseler


  Herkesin çekmecelerinin derinliklerinde artık moda olmayan kıyafetler var. Araştırmalara göre, modern bir insan 15 yıl öncesine göre % 60 daha fazla kıyafet satın alıyor. Aynı zamanda kadın gardırobundaki giysilerin yaklaşık% 12'sinin hiç kullanılmadığını biliyor musunuz? Tüm bunlar, daha eleştirel alışveriş yapmamız gerektiğine işaret ediyor. Örneğin, satın aldığınız kıyafetlerin sayısını azaltabilecek bir kapsül gardırop fikrini düşünebilirsiniz.

 4. 4 Kağıt Havlu


  Mutfak tezgahları gibi yüzeyleri temizlemek için kağıt havlu fikri caziptir, ancak paradan tasarruf etmeniz gerekiyorsa, bu kesinlikle iyi bir seçenek değildir. Çok önemli görünmeyebilir, ancak uzun vadede mikrofiber havlu kullanmak çok daha ucuzdur.

 5. 5 Şişe Su


  Kısa vadeli bir bakış açısıyla, bir şişe su satın almak, filtre satın almaktan çok daha ucuzdur. Ancak uzun vadede filtreler açıkça daha ucuzdur. Elbette, filtre değiştirme sıklığı büyük ölçüde bölgenizde sahip olduğunuz suyun kalitesine göre değişir. Ancak ortalama olarak, filtreler yılda bir ila iki kez değiştirilmektedir, bu nedenle bu seçenek kesinlikle daha ucuzdur.

 6. 6 Spor Salonu Üyelikleri


  Bir yıllık spor salonu üyeliği satın almak ve daha sonra gitmemek çok popüler bir sorundur. Araştırmalara göre, insanların yaklaşık% 37'si vücut geliştirmek için kararlar alıyor. Ancak araştırmalar, spor salonu üyeliği satın alan insanların% 50'den fazlasının aslında spor salonuna gitmediğini de gösteriyor. Peki egzersiz yapmayacağınızı bildiğiniz halde üyelik için ödeme yapmanın anlamı nedir? Zevk aldığınız bir egzersiz türü seçin ve ona bağlı kalın.

 7. 7 Kullanışsız Güzellik Ürünleri


  Selülit önleyici fırçalar, alt kirpik maskarası, tek renkli gölgeler - güzellik endüstrisi bizi şaşırtmak ve giderek daha fazla ürün satın almak istememizi sağlamak için çok şey yapıyor. Bu yüzden para biriktirmek için eleştirel düşünenlerden olmalıyız. Selülit önleyici fırçalamaların etkisinin bir efsane olduğu ve renk paletleri satın almanın daha iyi olduğu ve yalnızca alt kirpikler için rimel almanın kesinlikle hiçbir anlamı olmadığı uzun zaman önce kanıtlanmıştı. Satın aldığınız güzellik ürünleri konusunda daha eleştirel olmaya çalışın.

 8. 8 İhtiyaçtan fazla yiyecek satın almak


  Teklifler ve indirimler genellikle ihtiyacımız olandan daha fazlasını satın almak istememize neden olur. Sonunda satın aldığımız yiyeceklerin bir kısmını çöpe atarak bu indirimlerin tüm avantajlarını iptal ediyoruz. Bunun olmasını önlemenin birçok yolu vardır. Satın almanız gereken şeylerin bir listesini yapabilir (ani alımlardan kaçınmak için), dondurulmuş sebzeler satın alabilir ve menünüzü gelecek hafta için planlayabilirsiniz.

 9. 9 Plastik şişelerde şampuanlar ve duş jelleri


  Duş jelleri ve şampuanlar genellikle içlerindeki ürünlerden çok daha uzun süre kullanılabilecek çok kalın şişelerde satılmaktadır. Bu nedenle, her ihtiyaç duyduğunuzda yeni şişeler satın almanız gerekmez ve yeniden doldurmayı tercih edebilirsiniz. Yumuşak paketler sayesinde genellikle sıradan ürünlerden daha ucuzdurlar. Dahası, özel banyo dispenserleriniz varsa, bu sizin için harika bir çözümdür.

  Bu makalede bahsettiklerimize katılıyor musunuz? Karşı çıkmak isteyeceğiniz noktalar var mı?

  translated from ©brightside.me

Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş o zaman!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Mizah
Özel mizah yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı