0
engagement 1718244 1920

Araştırmaya göre, “beyaz yalanlar” söylemek aslında bir ilişkiye güven duymaya yardımcı olabilir. Bilim adamları, insanların kendi iyiliği için doğruyu söylediğini duymaktan ziyade, iyi niyetlere ve yalanlara sahip olmayı tercih ettiğini söylüyorlar. Bu, eşinizin duygularını korumak istediğinizde veya başka bir şekilde onlara fayda sağladığınızda, bir yalan söyleyebilmenize ve bu konuda suçlu hissetmemenize izin verileceği anlamına gelir.

Partnerinize yalan söylemenin kabul edilebilir ve hatta yararlı olabileceği bir durum listesi oluşturduk.

 1. 1 Kötü niyetli bir ilişkide sıkışıp kaldığınızda

  0fae8d5efbbb17b204a01b9461

  Kötü niyetli ilişkilerin gerçek yakınlık veya anlayışla bir ilgisi yoktur ve bu durumda kendi güvenliğinizi ve refahınızı bir öncelik haline getirmelisiniz. Yardım arıyorsanız veya istismarcınızı bırakmak için düzenlemeler yapmaya çalışıyorsanız, daha fazla saldırganlığı kışkırtmamak için çok dikkatli olmalısınız. Eylemleriniz, telefon görüşmeleriniz ve yaptığınız diğer kişiler hakkında yalan söylemeniz gerekebilir. Tehlikedeyken sağduyu etiği çalışmaz.

 2. 2 Eşiniz size diğer insanlar için duygularınızı sorduğunda

  annette sousa HW ep3fC4Kc unsplash

  Bazen sadece ilişkiniz uğruna eşinizden zor soruları yanıtlamaktan kaçınmak isteyebilirsiniz. Kız arkadaşının veya erkek arkadaşının şöyle dediğini hayal et: Hiç benden daha fazla sevdin mi? Onu çekici buluyor musun? Eğer ilişkinizde her şey yolundaysa ve mevcut partnerinizden ayrılmayacaksanız, gerçek ne olursa olsun “hayır” demek daha iyidir. Geçmişte birisini daha çok sevmiş olabilirsiniz ve bazen başkalarına ilgi duyabilirsiniz, ancak ilişkiniz ve partnerinizin duyguları bundan çok daha önemlidir.

 3. 3 Birinden ayrıldığınızda ve ona daha fazla acı vermek istemediğinizde

  pawel szvmanski bNTD6xGokxs unsplash

  Bir dağılmanın başlatıcısı olmak asla kolay değildir ve partnerinize bittiğini söylemenin akıllı yollarını bulmanız gerekir. Bir zamanlar sevdiğiniz kişiye zarar verebilecek şikayet ve suçlamaların bir listesi haline gelmek için konuşmanıza gerek yoktur. “Sen değilsin, o benim” gibi bir şey söyleyebilir ya da ilişkinin yanlış zamanlamasına başvurabilirsin. Bu, saygıyı ve haysiyeti korumanıza ve suçluluk ve drama olmadan dostane bir şekilde bölünmenize yardımcı olacaktır.

 4. 4 Devam eden bir kavgayı durdurmak istediğinizde

  bokeh 2594745 1920

  Siz ve eşiniz bir şey üzerinde anlaşamadığınızda, çok fazla gerilim ve stres yaratırsınız. Seçeneklerinizi tartmalı ve savaştığınız şeyin ne kadar önemli olduğunu düşünmelisiniz. İlişkinizde barış ve şifa ister misiniz? O zaman muhtemelen üzgün olduğunuzu söylemelisiniz ve kalbinizde başka türlü hissediyor olsanız bile partnerinizin bakış açısını kabul ediyormuş gibi yapmalısınız.

 5. 5 Eşiniz size beğenmediğiniz bir hediye verdiğinde veya kötü bir yemek pişirdiğinde

  becca tapert 2wq0ReWAM8I unsplash

  Sevdiklerinizi rahatsız etmemek için nezaketi gerçeğe tercih edebilirsiniz (özellikle özel günlerde). Cömert olmayı ve küçük hataları affetmeyi seçmek ilişkileri daha iyi hale getirir. Karınız bir dahaki sefere doğum gününüz için yanlış gömlek verdiğinde veya kocanızın yıldönümünüz için yemek pişirmesi yeterince lezzetli değil, yine de beğenmiş gibi davranın. Eşiniz kendinizi iyi hissetmeniz için zaman, çaba ve para harcadı, bu yüzden onları incitmeyin.

 6. 6 Bir randevuyu iyi bir sebep olmadan iptal etmek istediğinizde

  clouds 2597270 1920

  Yeni bir ilişkiniz var, ancak sadece bir randevunun havasında değil misiniz ya da arkadaşlarınızla dışarı çıkmak mı istiyorsunuz? Bunu itiraf etmek zor olabilir, çünkü gerçekler size zarar verebilir. Bu durumda, işin geç kalmak zorunda kalmak gibi randevuyu iptal etmek için güvenilir bir neden bulmak daha iyidir. Bazen, özellikle yeni bir ilişkide, kendi meselelerimizle veya rahatlamak için biraz alana ihtiyacımız var ve bu çok normal.

 7. 7 Eşinizin kıyafet seçimini veya yeni saç stilini sevmediğinizde

  2cdeea5d7899673945e0da0b9b

  Stilini ve görünümünü genel olarak sevdiğiniz biriyle çıkıyorsunuz, ancak bir gün sizi etkilemedi. Onlara gerçeği söyleyebilir ve biraz acıya ve karışıklığa neden olabilir ya da düşüncelerinizi kendinize saklayabilir ve kaza olarak ele alabilirsiniz.

  Hiç sevdiğine yalan söyledin mi? Sizce bu durumlarda yalan söylemenin bir sakıncası var mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş o zaman!

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Mizah
Özel mizah yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı